Portret Netty Michels

Puck
  • Portret "Netty Michels" op 18 jarige leeftijd
  • Olieverf op doek - geschilderd in 1943
  • Kunstschilder: Jan Michels (1915 - 1985)
  • In de olieverf gesigneerd: J Michels '43 - Links midden op het schilderij (zie foto)
  • Voor 1944 schilderde Jan Michels met zijn jeugdvrienden o.a. Harrie Pardoel, Sjef van der Voort, Harry Maas en Karel Vermeeren op de zolder bij Harry Maas in de Akkerstraat.  Hieruit ontstaat een vriendengroep van jonge kunstenaars wat rond 1944 de Eindhovense Schetsclub werd. Jan Michels begon in de 50er jaren ook een eigen reclamebureau "Avanti" te Eindhoven. Daar werkte Jan Michels (samen met Harrie Pardoel) aan projecten voor de Efteling met Anton Pieck. O.a. Het vliegende tapijt met de fakir, de sprookjesfiguren die naar de w.c's wijzen en de ganzen zijn er enkele van.
  • Afgebeeld op dit portret is zijn 18 jarige zus Netty Michels (schilderes van naïeve kunst) die op latere leeftijd trouwde met kunstschilder Harry Maas. Netty Michels was groot liefhebster van poezen en bleef gedurende haar hele leven een vrouw met een eenvoudig en naïef karakter wat haar kenmerkte en sierde. De naïeve uitdrukking op haar gezicht is in dit portret mooi weergegeven.
  • Afmeting doek: 30 x 41 cm -  incl. lijst: 41.5 x 51.5 cm
  • Achterzijde: genummerd met potlood: 707 - inktstempel 43 - zie foto
  • Conditie: Goed zie foto's
Het adres waar u het kavel kunt afhalen is:

Son, Noord-Brabant, Nederland

Kavel gesloten

  • Bieder 4836
    €100

    10 mei 2021 19:34
  • Bieder 4641
    €50

    5 mei 2021 23:45

Bied mee vanaf €1

Bied op uw favoriete kavels en WIN!