Chanoekia (9-armige kandelaar)

Frankenservice
2
Object Chanoekia (9-armige kandelaar)
Materiaal Messing
Model 9-armige Joodse kandelaar
Jaartal Midden van de 20e eeuw
Afkomst Nederland
Afm in cm (lengte,breedte, hoogte) 22 x 11 x 23,5 cm
Conditie Midden van de 20e eeuw

Chanoeka is een jaarlijks, acht dagen durend Joods lichtjesfeest dat de her inwijding van de Tempel in Jeruzalem en het wonder van de olie herdenkt. Het staat symbool voor de overwinning van het licht op de duisternis en de vrijheid om het Joodse geloof te belijden.

De Chanoekia: Centraal in de viering staat het aansteken van de chanoekia, een negenarmige kandelaar (acht kaarsen plus één 'sjamasj' of helperkaars). Elke avond wordt, met behulp van de sjamasj, een extra kaars aangestoken, totdat op de laatste dag alle acht kaarsen branden. De brandende chanoekia wordt vaak prominent voor het raam geplaatst.

Geschatte marktwaarde € 70,-

Richtprijs minimaal bedrag ligt tussen € 11,- en € 19,-

Dit kavel kan opgehaald of verzonden worden.
De verzendkosten bedragen €9,60
De verzendkosten naar België bedragen €17,50

Nijnsel, Noord Brabant, Nederland
Kavel sluit over:
Huidig bod: 11
Volgende minimumbod € 12

  • Bieder 2321
    €11

    3 januari 2026 om 13:07

Bied mee vanaf €1

Bied op uw favoriete kavels en WIN!