| Object | Chanoekia (9-armige kandelaar) |
| Materiaal | Messing |
| Model | 9-armige Joodse kandelaar |
| Jaartal | Midden van de 20e eeuw |
| Afkomst | Nederland |
| Afm in cm (lengte,breedte, hoogte) | 22 x 11 x 23,5 cm |
| Conditie | Midden van de 20e eeuw |
| Bijzonderheden | Chanoeka is een jaarlijks, acht dagen durend Joods lichtjesfeest dat de her inwijding van de Tempel in Jeruzalem en het wonder van de olie herdenkt. Het staat symbool voor de overwinning van het licht op de duisternis en de vrijheid om het Joodse geloof te belijden. De Chanoekia: Centraal in de viering staat het aansteken van de chanoekia, een negenarmige kandelaar (acht kaarsen plus één 'sjamasj' of helperkaars). Elke avond wordt, met behulp van de sjamasj, een extra kaars aangestoken, totdat op de laatste dag alle acht kaarsen branden. De brandende chanoekia wordt vaak prominent voor het raam geplaatst. Geschatte marktwaarde € 70,- Richtprijs minimaal bedrag ligt tussen € 11,- en € 19,- |