Aantal | 6 |
Object | Kop en schotel |
Merk | Rörstrand |
Model | Ostindia |
Gesigneerd | Ja |
Afkomst | Zweden |
Jaartal | 2e Helft 20e eeuw |
Afm in cm (lengte,breedte, hoogte) | Ø schotel 13 cm, Ø kop 8 cm |
Bijzonderheden | Ostindia, geïntroduceerd in 1932, is geïnspireerd op een scherf Chinees porselein van de Oost-Indiëvaarder `Gotheborg`. Dit schip, dat vanuit China vele prachtige en exotische waren waaronder Chinees porselein vervoerde, zonk in 1745. Een groot deel van de vracht kon worden geborgen. De berging bleek later van groot belang voor de Zweedse porseleinindustrie, toen in 1931 een scherf blauw Chinees porselein model stond voor een nieuw servies van Rörstrand: `Ostindia`. |